Výrobcom materiálu Corian ® je firma DuPONT, ktorá je jednou z vedúcich svetových chemických firiem, čo zaručuje špičkovú kvalitu materiálu. Bol vyvinutý v šesťdesiatych rokoch v USA a v osemdesiatych rokoch bol uvedený aj na svetový trh.
Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam nachádza uplatnenie ako v domácnostiach, tak v komerčnom prostredí, ako sú hotely, zdravotnícke zariadenia, obchody a administratívne centrá.

Vyrovnaný pomer krásy a kvality prirodzene vedie k inovatívnym návrhom a aplikáciám.
Čokoľvek si predstavíte možno tiež z materiálu Corian ® vyrobiť. Je k dispozícii vo viac ako 72 farebných odtieňoch, možno ho rezať, obrábať ako drevo, za tepla lisovať alebo zdobiť vykladaním.
Možnosti jeho aplikácií sú takmer neobmedzené.

Úplne pevný, bez viditeľných spojov, je možné ho použiť ku konštrukcii aj veľkých architektonických projektov.
Corian ® možno navyše kombinovať s inými materiálmi ako je dlažba, nerez oceľ, žula a sklo.
Corian ® je vhodný ako pre vertikálne aplikácie, tak pre horizontálne plochy. Využíva sa pri výrobe nábytku a osvetlenia. Zoznam možností sa stále rozrastá.

Farby Corian® – dizajn bez kompromisov

DuPont™ Corian® prichádza v rôznych odtieňoch, tónoch a farbách pre každý návrh – od prestavby domácej kuchyne až po projekty dizajnu reštaurácií.

Elegantný drezy

Veľké, malé, mestské, rustikálne: Corian® kuchynské drezy ponúkajú širokú škálu dizajnových a farebných možností. A trvácne, neporézne Corian® drezy sa ľahko udržujú a sú príjemné na pohľad.

Krásne, trvácne kúpeľňové skrinky

DuPont ™ Corian® kúpeľňové skrinky a umývadlá sú k dispozícii v širokej škále elegantných farieb a štýlov – perfektným doplnkom k akémukoľvek kúpeľňového dizajnu.