Dekton je sofistikovaná zmes viac ako 20 minerálov získaných z prírody.

Pri výrobe produktov Dekton sa používa exkluzívna technológia TSP, vďaka ktorej sa dokážu spekať minerálne častice a vzájomne sa naviazať.

Vďaka polyvalencii je Dekton ideálny na akékoľvek použitie, dokonca aj v tých najnáročnejších podmienkach, ako sú fasády alebo podlahy.

Dekton za niekoľko hodín vyšperkuje to, čo príroda vytvárala tisíce rokov.

Exkluzívny lis Dekton vytvára 25 000 ton jednotného tlaku (2,5-násobok hmotnosti Eiffelovej veže). Výsledkom tohto procesu ultrakompakcie Dekton nemá žiadne mikrodefekty, ktoré spôsobujú napätia alebo slabé miesta a má takmer nulovú pórovitosť.

  • Odolný voči abrazívnym látkam
    Dekton odoláva oderu lepšie ako žula a porcelán, vďaka čomu je ideálny pre všetky interiérové a exteriérové aplikácie vrátane fasád a podláh v komerčných priestoroch s vysokou aktivitou.

  • Odolný voči poškriabaniu a nárazom
    Vďaka veľkej odolnosti proti nárazom a poškriabaniu je Dekton ideálny na každodenné použitie. Jeho tvrdosť sa rovná kremeňu, na Mohsovej stupnici tvrdosti minerálov dosahuje 7/10.

  • Odolný voči vode a škvrnám
    Dekton sa môže chváliť veľmi nízkou pórovitosťou, vďaka čomu je extrémne odolný voči vode a škvrnám, ktoré sa dajú ľahko odstrániť štandardnými čistiacimi prostriedkami.

Kuchynské pracovné dosky

Dekton je dokonalým povrchom pre kuchynské pracovné dosky: je vysoko odolný voči škvrnám, škrabancom a teplu a dostupný v širokej škále farieb.

Fasády

Dekton je vďaka svojim vlastnostiam vhodný aj na obklad fasády.

Obklad stien

Inovácia a dizajn exteriérových a interiérových obkladov stien.
Odolné, široké priestory s vizuálnou kontinuitou vďaka veľkoformátovým doskám a minimálnym spojom.

Podlaha a dlažba Dekton

Veľkoformátové s minimálnymi spojmi.
Dekton ponúka exteriérové a interiérové podlahy s veľkou vizuálnou kontinuitou a maximálnou udržateľnosťou vďaka veľkému formátu a mechanickej odolnosti.